İYİ Parti’de bir disiplin ve bir istifa kararı daha

COŞKUN ERGÜL Ankara – İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan da dün Genel Başkan Meral Akşener’in talebi doğrultusunda görevini bıraktığını açıkladı.

Zorlu’dan tepki

Ensarioğlu hakkındaki disiplin kararını İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, sosyal medya hesabından duyurdu. Zorlu, “Sayın Ensarioğlu’nun, İYİ Parti’nin kuruluşundaki temel değerlerini ve bugüne kadar sürdürdüğü siyasi mücadele ve tutumunu yok sayan bu açıklamasını asla kabul etmiyoruz. Milli Mücadelenin ruhuna ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesinin ortaya koyduğu tarihi ve milli gerçeklere aykırı paylaşımını reddediyoruz. Böyle bir anlayışın partimizle hiçbir ilişkisi yoktur ve bundan sonra da olamayacaktır. Söz konusu paylaşımla alakalı, genel başkanımızın talimatlarıyla, gereken disiplin süreci ivedilikle başlatılmıştır” dedi.

Özkan görevi bıraktı

Yerel seçimde CHP ile iş birliğinden yana olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan da, görevini bıraktığını açıkladı. Partisinin ittifaksız seçim kararının ardından “Teşkilatlara rağmen siyaset yapılmaz” ifadelerini kullanan Özkan, istifa kararından sonra da “Genel Başkan Meral Akşener’in talebi doğrultusunda artık ‘Hür ve Müstakilim.’ İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekilliği görevinden istifa ediyorum” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir