İlk Apple Watch serisi artık resmi olarak “antika” oldu ve buna 18 karat altın modeli de dahil

Apple’ın güncellediği klasik ve eski ürün listesine göre, Hermes ve 17.000 dolarlık 18 karat altın Watch Edition modelleri de dahil olmak üzere, Apple’ın ilk nesil Watch’u artık resmi olarak klasik ürün olarak kabul ediliyor. Bu, ilk kez 2015 yılında piyasaya sürülen “Series” Watch modellerinin artık donanım servisi için uygun olmadığı ve sağlayıcıların parça sipariş edemeyeceği anlamına geliyor.

Apple’ın klasik ve eski ürün listesinin yanı sıra, beş yıldan daha uzun bir süre önce dağıtımını durdurduğu ancak yedi yıldan daha kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü ürünler için bir “vintage” listesi de bulunuyor. Halka açık mevcut listede Series 2 Watch yer alıyor, dolayısıyla yakında o da “modası geçmişler” listesinde yer alacak.

Apple’ın sayfasına göre, şirket bir ürünün son dağıtımından sonra yalnızca beş yıl boyunca parça tedarik etmekle yükümlü (Fransa’daki yasalar iPhone ve Mac dizüstü bilgisayarlar için bu süreyi yedi yıla çıkarıyor). Bu tür tartışmalar geçmişte değişime neden oldu. Şirket cihazların onarılabilirliği konusunda rotasını değiştirmek zorunda kaldı ve yeni bir AB yasası Apple’ı şarj / veri portunu Lightning’den USB-C’ye değiştirmeye zorladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir