Başakşehir Belediyesi hangi partide? Başakşehir Belediye Başkanı kimdir? İşte, 2019 yerel seçim sonuçları

Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin tamamlanmasıyla 2024 yılında yerel seçimlere gitmeye hazırlanıyor. Yerel yönetimlerin belirleneceği seçim öncesinde ise İstanbul’un ilçelerinde oy oranları, açılan sandık vb. bilgiler merak ediliyor. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Başakşehir ise kalabalık nüfusu ile dikkat çekiyor. 2019 seçimlerinde Başakşehir’de toplam seçmen sayısı 264.503 olurken seçime katılım oranı ise %84.27 oldu. Peki Başakşehir Belediyesi hangi partide? İşte, İstanbul 2019 yerel seçim sonuçları ile Başakşehir Belediye Başkanı seçilen isim…

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 Seçimlerinde İstanbul’un Başakşehir ilçesinde toplam 222.896 oy kullanıldı. İlçe Belediye Meclisi seçim sonuçlarına göre %54, 75 ile Ak Parti’nin oldu.

BAŞAKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YASİN KARTOĞLU KİMDİR?

1977 yılında Küçükçekmece’de doğdu. Ailesi aslen Malatyalıdır. Yasin Kartoğlu, ilk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece’de, yükseköğrenimini ise İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı.

2009 yerel seçimlerinde AK Parti Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

2 dönem başkan yardımcılığı görevini yürüten Yasin Kartoğlu, Mevlüt Uysal’ın 28 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından 4 Ekim 2017 tarihinde Belediye Meclisi’nce Başakşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri ile tekrardan Belediye Başkanı olarak seçilen Kartoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir