Sinan Oğan: “İlk defa açıklıyorum, yaptım ama niye yaptım”… Sadece Odatv yazdı

Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Antalya’da bir otelde Sinan Oğan’a teşkilat buluşması programına katıldı.

Oğan, Erdoğan’ı destekleme kararını nasıl aldığını ilk defa açıkladığını belirterek şunları söyledi: “Burada ilk defa açıklıyorum. Bu kararı almamızda seçim öncesi Sayın Meral Akşener’e, Sayın Muharrem İnce’ye ve bize yapılanlar ile bugün bize yapılanların çok büyük etkisi var. Demokrasi bunlar için sadece laftan ibarettir. Bir değişik linç kültürü geliştirmişler. FETÖ vari usullerle bu linç kültürüyle, dedikleri şu ‘çekilin’. Herkes çekilsin. Utanmasalar ‘Sayın Erdoğan sen de çekil ancak öyle seçimi kazanacağız’ diyecekler. Bu linç kültürünün karşısında durmam gerektiğine inandım. Sosyal medyada geliştirdikleri linç kültürüyle insanların şeref ve haysiyetiyle oynayan bir kitleyle yan yana olmam söz konusu olamazdı.”

“Utanmasalar Erdoğan da çekilsin seçimi öyle kazanalım” diyecekler diyen Oğan Millet İttifakı’na şöyle seslendi:

“Seçim öncesinde kalp yapıyordunuz şimdi linç yapıyorsunuz”

“Aynı zamanda demokrasinin karşısında sizinle aynı düşünmedi diye bir kısım gazeteci, sanatçı, sosyal medya fenomeni sizin doğru yanlış yaptığınıza bakmadan, sırf kendileriyle aynı fikirde değilsiniz diye size, eşinize, çocuğunuza inanılmaz, akıl almaz hakaret ve küfürler yağdırıyorlar. Siz mi demokrasi getireceksiniz bu ülkeye? Ağzınızdan demokrasi lafı düşmüyor. Seçim öncesinde kalp yapıyordunuz şimdi linç yapıyorsunuz. Demek ki sizden farklı düşünenlerin fikrine saygı duyacaksınız. Fikrime, tercihime katılmayabilirsiniz bu tercihe saygı göstermek zorundasınız. Bu kesimlere buradan çağrıda bulunuyorum: Şapkanızı önünüze koyun düşünün. ‘Millet bizi niye tercih etmiyor? Sinan Oğan niye bizi tercih etmiyor? Oğan ile beraber hareket eden yüzde 5,2’lik kitle neden bizi tercih etmiyor?’ diye düşünün. Bu seçim geçti de belki gelecek seçimlerde size lazım olur.”

SOSYAL MEDYA LİNCİ: AKŞENER, İNCE, OĞAN…

Odatv, Oğan’ın söz ettiği sosyal medya kampanyalarını Akşener ve İnce’ye yönelik çıkışların ardından haberleştirmişti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin resmi tarihi açıklanmadan önce Altılı Masa’dan kalkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medyada gazeteciler ve kullanıcılar tarafından hedef haline getirildi.

Masaya zarar verdiği iddia edilen Akşener’in dönmemesi gerektiğini savunan bazı isimler, bu seferde Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin oyları böldüğü iddiasıyla çeşitli şekillerde hedef alınması ardından Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildi.

Zafer Partisi önderliğinde kurulan ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde koyduğu şartlar dahilinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklaması ardından, aynı isimler sosyal medyadan saldırmaya başladı.

YANKI ODASI

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Soner Yalçın, 18 Mayıs’ta yayınladığı köşe yazısında sosyal medyada yönlendirilen yankı odasına değindi.

Yazısında yankı odasını “Yankı odaları, kendi görüşünden o kadar emindir ki; farklı argümanlara tahammül göstermez. Yanlılık esastır. Yalnızca görüşlerini destekleyen bilgileri toplar ve çelişkili buldukları veya fikirleri üzerinde olumsuz etki yapacak görüşleri dikkate almaz. Hatta düşmanlık duyar.” sözleriyle açıklayan Yalçın, sosyal medyadaki küratörlüğünü ise FETÖ-PKK ya da parti trolü iltisaklı isimlerin yaptığını değinmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir