Öğretmen il dışı atama başvuru son günü: Öğretmen iller arası tayin başvurusu nasıl yapılır?

İl dışı atama yapılmasını öğretmenler için son başvuru günü geldi. MEB’in yayınladığı, aralarında İstanbul’un da yer aldığı 22 il içerisinden tercih yapacak öğretmenler yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek.

ÖĞRETMEN İL DIŞI ATAMA BAŞVURUSU NE ZAMAN BİTİYOR?

İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 28 Temmuz-2 Ağustos arasında yapılabilecek.

Atamalar ise 4 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.

ATAMA YAPILACAK İLLER HANGİLERİ?

Sıra No İl Adı
1 İstanbul
2 Adıyaman
3 Ağrı
4 Ardahan
5 Batman
6 Bingöl
7 Bitlis
8 Diyarbakır
9 Erzincan
10 Erzurum
11 Gaziantep
12 Hakkari
13 Hatay
14 Iğdır
15 Kahramanmaraş
16 Kars
17 Mardin
18 Muş
19 Siirt
20 Şırnak
21 Şanlıurfa
22 Van


YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular, “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan
Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacak.

Yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler; Elektronik Başvuru Formu’na yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve benzeri bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) kontrol ederek yanlış ya da eksik bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden talep edeceklerdir.

İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecektir. Bu kapsamda başvuracak öğretmenlere, 41’inci seçenek olarak ise bir il tercih etme hakkı verilecektir. Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41’inci seçenek işaretlenemeyecektir. Bunlardan 41’inci seçeneği işaretleyenler, yalnızca tercih ettiği ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir