Fatih Altaylı’dan Cem Garipoğlu Çağrısı: “O Mezar Açılmalı”

Münevver Karabulut’tu vahşice katleden Cem Garipoğlu, sonrasında cezaevinde intihar etmişti. Ancak Cem Garipoğlu üzerinde dönen şüpheler devam ediyor. Fatih Altaylı, Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulunarak Cem Garipoğlu’nun mezarının açılması önerisinde bulundu.

Cem Garipoğlu, 14 yıl önce Münevver Karabulut’u canice katletmiş ve uzun süre kaçtıktan sonra polise teslim olmuştu.

3 yıl cezaevinde kalan Garipoğlu, sonrasında intihar etmişti. Cem Garipoğlu’nun intiharını inandırıcı bulmayanalar var. Karabulut ailesi de mezarın açılmasını talep etmiş ve DNA örneği alınmasını istemişti. Ancak Karabulut ailesinin talebi mahkeme tarafından kabul edilmemişti.

Fatih Altaylı, Türkiye’de adalete olan güvenin sarsılmasının önüne geçmek için Cem Garipoğlu’nun mezarının açılması önerisinde bulundu.

Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir ile yaptığı röportajın büyük ilgi duyduğunu hatırlatan Altaylı, “Eğer bir Adalet Bakanı bu yorumları okusaydı, bir saniye bile düşünmeden Karabulut ailesinin talebini yerine getirir ve mezarı açtırırdı.” ifadelerini kullandı.

“Çünkü hemen hemen bütün yorumlar mezarın açılması gerektiğini, mezarda yatanın Cem Garipoğlu olduğuna inanmadığını söylüyordu. Kimsenin adalete güveni kalmamıştı. Adaletin Garipoğlu ailesi tarafından satın alındığına inanıyordu. İstisnasız tüm yorumlarda mezarın açılması gerektiği konusunda fikir birliği vardı.”

“Belli ki, Türkiye’de adalete güvenin yeniden sağlanabilmesi için atılması gereken çok adım var. İlk adım, Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasına izin vermek olabilir. Tabii mezarda yatanın o olduğu konusunda adaletten sorumlu olanlarda da bir şüphe yoksa. Yok eğer mezardan başkası çıkarsa. Seyreyle sen gümbürtüyü…”

Fatih Altaylı’nın yazısının tamamını okumak için tıklayınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir