Elon Musk Duyuru Yaptı: Dogecoin Sıçradı!

Elon Musk, içerik oluşturucular için Twitter’dan para kazanma yollarını tanıtırken, Dogecoin fiyatı tekrar harekete geçiyor. Twitter patronu, platformunda takipçi katılımını artırmayı ve yeni gelir akışları yaratmayı hedefliyor…

Elon Musk, Twitter için yeni planlarını paylaştı

Tesla CEO’su, Twitter’ın kârlılığını iyileştirmek ve gazeteciliği desteklemek için yeni bir hamle daha yaptı. Yeni duyuruda, sosyal medya platformundaki içerik oluşturucuların artık içeriklerinden para kazanabileceğini paylaştı.

Musk önderliğinde Twitter, platformunu kârlı bir işletmeye dönüştürmek için çeşitli adımlar attı. Bunlardan biri, sert tepki gören toplu işten çıkarmalardı. Başka bir köklü değişiklik, Twitter Blue abonelik ücretleri ve Dogecoin olarak değişten Twitter logosu. Musk, Blue abonelik ücretlerini şirket için çok ihtiyaç duyulan bir gelir akışı olarak görüyor.

Yeni bir duyuyla tanıttığı para kazanma metodu, takipçi katılımını artırmayı ve sosyal medya platformunda yeni gelir akışları yaratmayı hedefliyor.

Twitter’a para kazanma özelliği geliyor

Twitter kullanıcıları artık “Abonelikler” özelliğiyle takipçilerinden aylık bir ücret talep edebilecekler. Ücretler, Twitter’ın belirlediği fiyat seçenekleri dahilinde olacak. Ödeme yapan aboneler, fenomenlerin kamuya açık olmayan özel içeriğine erişim sağlayabilecekler.

Twitter, içerik oluşturucuların gelirlerinin %97’sine kadar olan kısmını 50.000 dolara kadar ellerinde tutmalarına izin verecek. Sonrasında, kazanç payı %80’e düşecek. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Twitter, bu özellik için ödeme işlemcisi Stripe ile ortaklık kurdu.

Ancak, kullanıcıların kazanç payı almaları için en az 50 dolarlık bir minimum eşiği geçmeleri gerekiyor. Abonelik hizmetleri, bir içerik üreticisinin Twitter hesabı herhangi bir sebepten askıya alınsa bile iade edilmeyecek. Bu durumlarda, kullanıcıların otomatik olarak her ay pasif Twitter hesaplarına ödeme yapılmaması için manuel olarak abonelikten çıkış yapmaları gerekiyor.

Yapay zeka araçları da geliyor

Yıllar boyunca Twitter’da yayın yaparak itibar kazanmış olan Kripto Twitter üyeleri, özellikle içerik üreticisi aboneliklerinin tanıtımını büyük bir hevesle karşıladılar. Twitter’ın yeniden tasarlanması için yürütülen Musk girişimleri, sosyal medya platformunda yanlış bilgiyi tespit etmek ve önlemek için yapay zeka (AI) kullanımını da içerecek.

Bu ay, Elon Musk’ın Twitter için binlerce GPU satın almaya başladığını aktarmıştık. Musk ayrıca, yapay zeka araştırma ve gelişimlerine 6 ay ara verilme çağrısını destekliyor. Musk’ın, toplumsal kaygılar nedeniyle dünyayı yapay zeka gelişimine karşı uyarmasına rağmen, yaklaşmakta olan yapay zeka araçlarını oluşturmak için yaklaşık 10.000 GPU satın alması dikkat çekiciydi.

Elon Musk duyuruları, Dogecoin fiyatını hareketlendiriyor

Elon Musk’ın özellikle Twitter ödemeleri için Dogecoin entegre edeceği söylentileri, çift haneli rallilere yol açmıştı. En son 3 Nisan’da Twitter, logosunu Dogecoin olarak değiştirdiğinde kısa sürede %30’luk patlama gerçekleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir